1663 - Zahrada

Zahrada

Aprílový strip konečně dorazil - použijte buď odkaz níže nebo klikněte na obrázek - a dle očekávání je interaktivní. (POZOR: to, co vidíte výše, je pouze statický obrázek výchozího stavu! Interaktivní verzi najdete pouze přímo na stránkách xkcd.com, nikoliv zde!)

Začínáme s holým kusem krajiny a jedním světlem. Světlo můžeme volně přemísťovat kliknutím a tažením. Prostřednictvím červené šipky u světla ho můžeme libovolně směrovat a pohybem směrem ke světlu nebo od světla také měnit rozptyl světelného kužele, který vrhá. Prostřednictvím druhého ovládacího prvku, barevné kuličky, pak můžeme tažením do některé strany měnit barevnou teplotu vyzařovaného světla. Tlačítkem vpravo nahoře můžete přidat další světla (přinejmenším prozatím se zdá, že maximálně dvě), případně existující světla odebrat.

Když uposlechnete radu z mouseover textu, uvolníte se a budete čekat, začnou se pod světly na "zahradě" objevovat nejrůznější rostliny, živočichové a dost možná další věci. Je takřka jisté, že to, co se vám objeví, závisí na barevné teplotě použitých světel, respektive jejich kombinaci, a samozřejmě také na době, po kterou necháte zahradu růst.

A to je v zásadě všechno, co v tuhle chvíli víme. Nepochybně v sobě dnešní strip ukrývá nejedno překvapení, jak tomu je u Randallových interaktivních počinů zvykem, ale jakých, to zatím nikdo příliš netuší. Uvolněte se...

Originál: http://www.xkcd.com/1663/