Co kdyby... 12 - Kapka deště

Co kdyby při bouřce spadla všechna voda z mraků v jedné velké kapce?

Michael Mcneill

Je parné léto. Vzduch je horký a těžký. Na verandě domu sedí dva staříci v houpacích křeslech.

Dopad kapky

Vodní stěna překonává kilometr za kilometrem a vyvrací stromy, bourá domy a ničí půdu. Dům, veranda i staříci jsou v okamžení minulostí. Vše v okruhu několika kilometrů je zcela zničené a místo toho je zde obří bahenní koupel, jejíž dno tvoří až skalní podloží. Cákanec pokračuje ve své pouti a demoluje vše v okruhu 20 až 30 kilometrů. V této vzdálenosti už jsou v bezpečí oblasti, chráněné horami či kotlinami, a povodeň se začíná šířit přirozenými údolími a koryty.

Vzdálenější oblasti celého regionu jsou od následků bouře převážně ochráněny, ačkoliv na místech směrem po proudu stovky kilometrů daleko od oblasti dopadu vznikají po několik dalších hodin bleskové povodně.

Světem se šíří zvěsti o nevysvětlitelné katastrofě. Společnost je šokována a panikaří a po nějakou dobu je každý mrak na obloze zdrojem davové paniky. Svět svírá nemilosrdná paže strachu, jak se obává hněvu ještě nemilosrdnějšího živlu, ale uplynou celé roky, aniž by se objevil byť jen náznak toho, že by se měla katastrofa opakovat.

Meteorologové se celé roky snaží posbírat informace o tom, co se vlastně odehrálo, ale vysvětlení nepřichází. Nakonec to vzdávají a nevysvětlitelný meteorologický úkaz je pojmenován "bouře Skrillex", protože - slovy jednoho z výzkumníků - "to fakt pekelně zadunělo".

Originál: http://what-if.xkcd.com/12/