Shrnutí vývoje situace kolem comicsu 1190 - Čas

Protože pondělní comics je skutečnou raritou v rámci xkcd i webcomicsu vůbec, nebylo by možná o věci si o něm něco málo říci. Dění na xkcd fóru kolem tohoto comicsu, je celkem pozoruhodné, i když je ho pořád těžší sledovat (komentáře přibývají čím dál rychleji a celé vlákno už má přes sto stránek). Tady je tedy stručný souhrn toho, co se prozatím kolem comicsu 1190 na xkcd fóru odehrálo:

- Vzniklo motto fandomu tohoto comicsu: Právě jsem čekal půl hodiny na to, abych viděl, jak na obrázku ztmavnul jeden pixel. To bylo později rozšířeno o dodatek: A teď jsem to udělal znova!

- Byl vytvořen různými improvizovanými cestami.

- Existuje celá řada teorií o tom, jak Jediný pravý comics skončí a kdy. Pravděpodobně nejpopulárnější je momentálně teorie, že se jedná o předehru k letošnímu aprílovému vtípku. Nejčastější výhradou proti ní je, že Velký pán Randall je známý svou schopností věnovat svému dílu nezměrné úsilí zcela mimo jakékoliv Apríly či jiné příležitosti. Obavy, že se jedná o definitivně poslední comics, byly poněkud rozptýleny publikací comicsu 1191. Mezi další populární teorie patří: vlna smete celý hrad; objeví se Muž v černém klobouku a hrad zničí; hrad se bude zvolna a dlouhou dobu rozpadat, až z něj nic nezbude; kamera se bude stále vzdalovat a postupem času zjistíme, že se díváme na svět z comicsu Click and Drag; objeví se rudí pavouci; objeví se raptoři.

- Existují teorie i o tom, že neskončí nikdy, protože Velký pán Randall za účelem jeho kreslení stvořil umělou inteligenci a ta nyní kreslí jednotlivá políčka comicsu zcela sama, pouze s občasnými dodatky a korekcemi od Velkého pána Randalla.

- Jsou vedeny vášnivé debaty o tom, z jakého materiálu je hrad vlastně postaven, co za tekutinu se nachází na pravé straně záběru. Nejčastější teorie o materiálu, ze kterého je hrad postaven, zahrnují písek a sníh. Nejčastější teorie o povaze tekutiny vpravo zahrnují sladkou vodu, mořskou vodu, kávu a směs kukuřičného škrobu s vodou (neptejte se).

- Podobně vášnivé debaty panují i kolem toho, co má celý comics vlastně sdělovat. Poměrně častý názor je, že vůbec nic. Pesimističtější varianty zahrnují: Randall zemřel; Randallova manželka zemřela (opět, neptejte se); Randallova manželka měla potrat (jak říkám...); Randall jako jediný člověk na světě přežil apokalypsu a my všichni jsme se ocitli v očistci, odkud jsme nuceni hlemýždím tempem sledovat jeho comics; jde o snahu zlikvidovat fórum a jeho členy; jde o rafinovaný způsob, jak udržet zástupy pitomců v napjatém očekávání geniální pointy. Mezi optimističtější pak patří: Randall s manželkou čekají dítě; Randall s manželkou nečekají vůbec nic; jde o snahu zvýšit povědomí o fóru a navýšit počet jeho členů; jde o rafinovaný způsob, jak nám sdělit, že Randallův přítel George R.R. Martin dokončil další díl Hry o trůny; jde o rafinovaný způsob, jak nám sdělit, že se Randall těší na třetí sezónu hry o trůny; jde o rafinovaný způsob, jak nám nesdělit nic.

- Existují poměrně oprávněné obavy, že Randall dění na fóru sleduje a záměrně podle něj Jediný pravý comics upravuje.

Samozřejmě se toho na oněch sto stránkách událo mnohem více, ale výše zmíněné zhruba shrnuje ty nejzásadnější události. Pokud vás vývoj comicsu 1190 zajímá, sledujte buď původní post s ním (ať už zde nebo přímo na xkcd), nebo nás sledujte na některé ze sociálních sítí (Google+ a Facebook mají výhodu, protože se na nich dá informovat bez omezení počtu znaků), kde průběžně zveřejňujeme aktualizace. Pokud dojde k nějakému zásadnímu vývoji či se opět nahromadí něco zajímavého, může samozřejmě dojít k publikování dalšího podobného postu i zde.

Zkrátka - počkejte si.